بازگشت مرد چینی به کشورش پس از ۵۰ سال گرفتار شدن در هند!

بازگشت مرد چینی به کشورش پس از 50 سال گرفتار شدن در هند!
به گزارش ایندیپندنت، یک مرد چینی پس از اینکه ۵۰ سال در هند گرفتار بود، به کشورش بازگشت. این مرد که «وانگ چی» نام دارد و پیشتر نقشه‌بردار ارتش چین بود، می‌گوید در سال ۱۹۶۳ به اشتباه از مرز هند عبور کرد و چون موفق به دریافت ویزای بازگشت نشد مجبور شد بیش از ۵۰ سال در این کشور بماند.
وی در سال ۱۹۶۰ به ارتش چین پیوست و مسئول نقشه‌برداری از جاده‌ها شد و در ژانویه ۱۹۶۳ به اشتباه از مرز هند عبور کرد. وانگ که اکنون هشتاد ساله است ۷ سال را در زندان گذراند اما در سال ۱۹۶۹ آزاد شد. وی در هند ازدواج کرد و سه فرزند دارد؛ اما می‌گوید همیشه قصد داشته برای دیدار با خانواده‌اش به چین بازگردد.
او برای خانواده‌اش نامه نوشت ولی فقط یکبار در دهه هشتاد پاسخ دریافت کرد. همچنین نخستین بار توانست سال ۲۰۰۲ با مادرش تلفنی صحبت کند، مادرش در سال ۲۰۰۶ درگذشت.
با اینکه سفارت چین برای او پاسپورت صادر کرد او بدون داشتن یک ویزای هندی نمی‌توانست از این کشور خارج شود. پس از اینکه شرایط این مرد در رسانه‌ها مطرح شد وزارت خارجه هند سندی را صادر کرد که وانگ با استفاده از آن بالاخره توانست هند را ترک کند. خانواده‌ هندی‌اش نیز می‌توانند وی را همراهی کنند.
وانگ‌چی روز جمعه به همراه فرزندانش از دهلی به پکن پرواز کرد و پس از پنجاه سال برادر خود را دید. همشهری‌های وی یک مراسم خوشامدگویی برایش ترتیب دادند و او را سرباز قهرمان توصیف کردند.

دیدگاهتان را بنویسید