راهنمای مشکل در خرید

با وجود گسترش شبکه های بانکی و سامانه های تجارت الکترونیک امروزه به ندرت شاهد وجود مشکلات در تراکنش های بانکی بوده و این مشکلات درصد بسیار کمی از تراکنش های بانکی را شامل می شود. لذا در خریدهای اینترنتی از این بابت جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت، اما به هر روی از آنجایی که ممکن است در هنگام خرید با مشکلاتی روبه رو شوید در ادامه مسائلی چند شرح داده خواهد شد.

پیگیری خرید

برای پیگیری سفارشات انجام شده می توانید در منوی اصلی گزینه پیگیری سفارش مراجعه نمایید. در صورتی که محصول مورد نظر شما فایل دانلودی باشد محتویات خرید به شما نمایش داده خواهد شد. در صورتی که محصول فیزیکی تهیه کرده باشید با مراجعه به پیگیری سفارش و ثبت شماره سفارش خود در صورتی که کالا از سوی فروشگاه ارسال شده باشد کد رهگیری پستی آن نمایش داده خواهد شد که می توانید آن را از طریق پست رهگیری نمایید.

عدم دریافت لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت

سامانه ما به نحو طراحی و توسعه داد شده است که بلافاصله بعد از پرداخت هزینه محصول دانلودی حتما لینک دانلود به شما نمایش داده خواهد شد اما اگر بنا به هر دلیل اینگونه نشد جای نگرانی نیست زیرا بلافاصله بعد از خرید لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد برای مشاهده ایمیل ارسالی حتما پوشه اسپم را نیز بررسی نمایید زیرا ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم رفته باشد. همچنین لینک دانلود، در صورتی که دارای حساب کاربری باشید در حساب کاربری شما نیز در دسترس خواهد بود. بنابر این در محصولات دانلودی لینک دانود از طرق مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت، پس جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد لذا می توانید با طیب خاطر سفارش خود را ثبت نمایید.

عدم دسترسی به فایل خریداری شده با وجود پرداخت در درگاه بانک و کسر وجه از حساب

به هنگام خرید حتما توجه داشته باشید که مراحل خرید را کامل کنید زیرا تا هنگامی که پیام تایید بانک به سایت ما نرسد ما از پرداخت هزینه بی اطلاع خواهیم بود. برای این منظور دقت نمایید هنگامی که در درگاه بانک مبلغ خرید از شما کسر شده و رسید به شما داده می شود، فرایند خریدتان هنوز کامل نشده است، لذا نباید صفحه را ببندید و یا به هر دلیل صفحه را ترک نمایید، در این وضعیت یک دکمه سبز رنگ با عنوان “تکمیل خرید” به شما نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن پیام موفقیت انتقال وجه به سایت ما ارسال می شود و در صفحه سایت ما کد رهگیری سفارش را دریافت خواهید نمود و شما از این پس خریدار محصول شناخته می شود. مشخص است تا مادامی که روی این دکمه کلیک نکنید و صفحه سایت ما و رسید پرداخت سفارش را مشاهده ننمایید انتقال وجه از نظر ما ناموفق و انجام نشده تلقی خواهد شد. 

توجه داشته باشید در صورتی که پول از حساب شما کسر شده و به ما نیز منتقل نشود و یا به هر دلیل پیغام پرداخت ناموفق را دریافت نمایید هزینه کسر شده پس از ۱ الی ۷۲ ساعت کاری از طرف بانک به حساب شما برگشت زده می شود. در صورتی که تمایل به پیگیری داشتید این گونه مسائل را باید از طریق بانک و شماره تماس هایی که در درگاه های پرداخت اعلام می نمایند پیگیری نمایید و تنها بانک پاسخ گوی مشکل شما خواهد بود.

عدم دسترسی به محصول با وجود پرداخت موفق و دریافت کد رهگیری بانک و کد رهگیری سفارش در سایت 

سامانه ما به نحوی طراحی شده که به مجرد دریافت پیام انتقال وجه از بانک، به خریدار اجازه دسترسی به محصول را می دهد و بروز این قبیل مشکلات بسیار نادر است اما اگر بنا به هر دلیلی چنین اتفاقی روی داد جای نگرانی وجود ندارد. در صورتی که از سایت ما کد رهگیری سفارش دریافت کرده باشید با ارسال این کد رهگیری از طریق منوی اصلی گزینه پیگیری سفارش، سامانه سفارش شما را بار دیگر بررسی خواهد نمود و لینک های دانلود محصول دانلودی خریداری شده مجدد به شما نمایش داده می شود. همچنین برای پیگیری چنین مسائلی می توانید از طریق گزینه پشتیبانی به پشتیبان سایت تیکت ارسال نمایید. توجه نمایید در تیکت ارسالی ایمیل، کد رهگیری که از بانک دریافت نموده اید و کد رهگیری که از سایت دریافت نموده اید را وارد نمایید تا توسط پشتیبان بررسی و به شما اطلاع داده شود.

مشکلات پرداخت در درگاه های بانک

  • در درگاه های بانک از حدفاصل ساعت ۲۴ الی ۰۰:۱۵ بامداد (۱۵ دقیقه ابتدای هر روز) از انتقال وجه خودداری نمایید. در این ساعت به دلیل تجمیع عملیات های بانکی روز قبل تراکنش های بانکی با مشکل مواجه هستند.
  • به هنگام پرداخت در درگاه بانک توجه داشته باشید از ابزارهای تغییر آی پی استفاده نکنید.
  • در صورتی که با ذکر مشخصات صحیح کارت بانکی خود پرداخت انجام نمی شود امکان بروز مشکل موقتی در درگاه بانک وجود دارد، میتوانید چند دقیقه صبر نموده و دوباره اقدام کنید.
  • پرداخت از کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است لذا در صورت عدم همکاهنگی درگاه بانکی با بانک عامل حساب شما جای نگرانی وجود ندارد.